Mieszkanie Plus w Kępicach – radni ustalili kryteria pierwszeństwa

Na sesji Rady Miejskiej, Radni uchwalili regulamin przyznawania “Mieszkań Plus” usytuowanych na ul. Niepodległości w Kępicach. Rodziny z dziećmi, osoby posiadające wyższe wykształcenie czy osoby z niepełnosprawnościami – to one będą premiowane podczas rekrutacji do Mieszkania Plus w Kępicach. Nabór wystartuje 1 sierpnia potrwa do 30 września. Pierwsi najemcy wprowadzą się do nich już jesienią tego roku.

W ramach tej inwestycji budowane są 42 mieszkania w 5 budynkach – 3 z nich mają przeznaczenie mieszkaniowe, a 2 – mieszkaniowo-usługowe. Zgodnie z uchwałą pierwszeństwo w naborze będą miały m.in. rodziny z dziećmi, czy osoby posiadające wyższe wykształcenie.

Przygotowując kryteria pierwszeństwa skupiliśmy przede wszystkim na potrzebach naszych mieszkańców. Chcemy, żeby młodzi, wykształceni ludzie przybywali do Kępic, osiedlali się tu, pracowali i wychowywali swoje dzieci. Fakt, że oddamy 42 mieszkania na raz to ewenement w kępickiej historii. Kiedyś młodzi ludzie musieli wyjechać w poszukiwaniu pracy i mieszkań, a dziś chcą wracać do nas wracać i mieszkać przy ul. Niepodległości – zaznacza Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic .

Lokalizacja Mieszkania Plus w Kępicach jest doskonała – znajduje się ona w centrum, zaraz obok Urzędu, placu miejskiego, dworca kolejowego oraz szkoły i kościoła. Wcześniej w tym miejscu stały stuletnie budynki, które nadawały się tylko do rozbiórki. Program Mieszkanie Plus nie tylko zaspokoi potrzeby mieszkaniowe w gminie, ale dodatkowo też przyczynił się do rewitalizacji centrum miasta. Bloki swoją architekturą nawiązują do występującej w tym regionie elewacji szachulcowej.

– Kępice to kolejne miasto w Polsce na mapie programu Mieszkanie Plus. Ta inwestycja to dowód na to, że wspieramy rozwój także w mniejszych gminach, gdzie potrzeby mieszkaniowe lokalnych społeczności są równie duże jak w dużych miastach wojewódzkich. Liczę na to, że Kępice i ich odważni włodarze staną się inspiracją dla innych gmin – podkreśla Grzegorz Muszyński, wiceprezes PFR Nieruchomości.

W ramach programu Mieszkanie Plus powstało już 867 mieszkań – w Białej Podlaskiej, Jarocinie, Kępnie, Gdyni oraz Wałbrzychu. Trwa też budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach. W Katowicach przy ul. Górniczego Dorobku pod koniec tego roku rozpocznie się nabór.

Jednym z elementów programu Mieszkanie Plus jest także program dopłat Mieszkanie na Start. W Białej Podlaskiej już ponad 130 najemców korzysta z dopłat, dzięki którym ich czynsz zmniejszył się od 100 nawet do 300 zł.

 

Więcej informacji:

www.mieszkanieplus.gov.pl

www.infonajem.pl

www.mplus.pl

 

fot. Zbigniew Dorawa