Przebudujemy centrum Kępic. Dostaliśmy dofinansowanie z programu rekompensat w ramach tarczy antyrakietowej

Premier Mateusz Morawiecki podpisał wczoraj w Słupsku umowę o dofinansowanie pierwszego etapu działań gminy Kępice związanych z przebudową centrum Kępic. Pieniądze na te inwestycje będą pochodziły z „Programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024”.

– Z tego programu gmina Kępice otrzyma łącznie cztery miliony złotych – mówi Magdalena Majewska, burmistrz Kępic. – Program rekompensat za zlokalizowanie w naszym powiecie tarczy antyrakietowej ma pomóc samorządom w realizacji strategicznych dla nich inwestycji. Nasza gmina skupiła się na budowie centrum przesiadkowego w Kępicach, które rozwiąże problemy komunikacyjne w centru miasta.

W pierwszym etapie rząd dofinansuje opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy centrum przesiadkowego, dokumentacja powstanie do końca roku. W kolejnych etapach prowadzone będą prace budowlane – budowa nowej drogi przy torach, przebudowa ulicy Niepodległości i utworzenie tu deptaku, parkingu podziemnego, budowa ścieżek rowerowych i terenów rekreacyjnych.

Umowę na dofinansowanie dokumentacji projektowej uroczyście podpisał premier Morawiecki, który gościł w niedzielę w Słupsku.