Przy jeziorze Obłęskim do użytku oddaliśmy pierwsze w naszym regionie Centrum Sportów Wodnych „Sobótka”.

W ramach inwestycji powstał nowy pomost z funkcją kąpieliskową i kładką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. – Wybudowaliśmy też wyciąg do wakeboardingu i nart wodnych – mówi Krzysztof Senger, prezes spółdzielni Socjalnej Razem. – Przeszkoliliśmy instruktorów, którzy uczą, jak należy jeździć na nartach wodnych. Mamy niezbędny sprzęt – pianki, narty wodne i buty do wakeboardingu. Dla dzieci mamy zjeżdżalnię wodną, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

W ramach projektu wybudowana została też wypożyczalnia sprzętu wodnego  i przebieralnia. Kupiliśmy też rowery wodne, deski do surfowania, pianki, sprzęt do nurkowania rekreacyjnego. Przy inwestycji powstała też wiata i miejsce na ognisko, wyremontowany został również budynek znajdujący się na terenie ośrodka „Sobótka” na potrzeby bazy dla obsługi centrum sportów wodnych.

Inwestycja zakończyła się  już w kwietniu, Centrum Sportów Wodnych udostępnione zostało gościom do użytkowania pod koniec czerwca.

Realizacja inwestycji możliwa była dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej w ramach Programu „Rybactwo i Morze”, inwestycję realizowała Spółdzielnia Socjalna „Razem” w Kępicach. Inwestycja kosztowała około miliona złotych, z czego 300 tys. uzyskano dzięki dofinansowaniu.