Będą zmiany w ruchu – ODWOŁANE!

UWAGA!!! Komunikat od Organizatora: impreza nie odbędzie się, zatem poniższa informacja o zaplanowanej zmianie organizacji ruchu jest nieaktualna! Zgodnie z zapowiedzią organizatora, triathlon odbędzie się w innym terminie.

W najbliższą niedzielę w naszej gminie odbędzie się duża impreza sportowa. Będą utrudnienia w ruchu.

Firma Delfin Travel ze Słupska, organizuje w najbliższy weekend na terenie naszej gminy duże wydarzenie sportowe.  – Triatthlon Kępice będzie obejmował kilka konkurencji, a baza całego wydarzenia będzie zlokalizowana na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sobótka” w Obłężu – informuje Tomasz Drzazgowski, przedstawiciel organizatora imprezy. Sportowe zmagania odbędą się w niedzielę – 12 września. Będzie się to jednak wiązało z utrudnieniami związanymi ze zmianą w organizacji ruchu drogowego. – Będziemy zmuszeni do zamknięcia drogi między Barcinem, a Obłężem. W związku z tym,  w niedzielę w godzinach 8 – 15 będzie obowiązywał objazd – informuje Drzazgowski. Na mapie niebieską linią pokazano przebieg zaplanowanego objazdu. Prosimy wszystkich o bezwzględne przestrzeganie wprowadzonych zmian. – Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu niezbędne jest dla przeprowadzenia konkurencji jazdy rowerem w ramach triathlonu. Trasa prowadzić będzie drogą wojewódzką nr 208 na odcinku Obłęże-Kępice – dodaje Tomasz Drzazgowski. W celu zrealizowania wyłączenia z ruchu zaprojektowano objazd wyłączonego odcinka drogą woj. 209 od m. Barcino przez Suchorze (DK6), Trzebielino (DK6) Dretyń do m. Borzysław (DW 208).

Delfin Triathlon Kępice rozegrany zostanie na dystansach: a. 1/4 ironman: 950m pływania / 45 km jazdy rowerem bez draftingu / 10,55 km biegu b. 1/8 ironman: 475m pływania / 22,5 km jazdy rowerem bez draftingu / 5,27 km biegu c. Super Sprint (od 13 roku życia): 200m pływania / 11,25 km jazdy rowerem z draftingiem / 2,5 km biegu d. 1. AQUATHLON na dystansie 0,2 km pływania /1 km biegu – Żaki 11-12 lat e. 2. AQUATHLON na dystansie 0,1 km pływania /0,5 km biegu – Dzieci 9-10 lat.

Ze szczegółami imprezy można zapoznać się pod linkiem: https://delfin-travel.pl/Triathlon-Kepice