Bieg z charytatywnym celem

Już 28 maja odbędzie się bieg „Zielona Dycha”. Będzie połączony z ważnym celem charytatywnym.

Przed nami czwarta edycja biegu „Zielona Dycha”.  To cykliczna impreza odbywająca się na dystansie 10 km wokół Jeziora Obłęskiego. W ramach wydarzenia odbywa się także bieg dla dzieci, które mają do przebiegnięcia 1 km.

W tym roku, bieg zostanie zorganizowany w sobotę (28 maja). Ambasadorem biegu będzie Małgorzata Pazda – Pozorska, znana i utytułowana mistrzyni i biegaczka z naszego regionu, która poprowadzi dla uczestników profesjonalną rozgrzewkę.

Równolegle z biegiem odbędzie się piknik charytatywny, z inicjatywy 32 Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego Obrony Powietrznej oraz Fundacji Valetudinaria. Środki zebrane podczas pikniku będą przekazane na rzecz byłego żołnierza, mieszkańca Gminy Kępice Henryka Łepeckiego. Organizatorzy biegu „Zielona Dycha” zdecydowali, że przekażą na ten cel 50 procent środków z opłaty wpisowej.

To już kolejna akcja charytatywna w ostatnich latach na rzecz pana Henryka. Przypomnijmy, że Henryk Łepecki służył w Jednostce Wojskowej 3934 w Olszewnicy Starej k. Legionowa, obecnie przebywa na rencie, na którą odszedł ze stopnia starszego chorążego sztabowego. Pełnił służbę wojskową przez 27 lat. W czasie służby był organizatorem różnych zawodów sportowych na szczeblu swojej jednostki. Był trenerem sportu wojskowego oraz szkoleniowcem reprezentacji sportowych dywizjonu. W 2017 roku został użądlony przez pszczołę, co wywołało u niego wstrząs anafilaktyczny. W wyniku wstrząsu doszło do niedotlenienia i niedokrwienia mózgu. Od tego czasu jest pod opieką rodziny. Przez cały czas opiekuje nim się mama (Stanisława Łepecka), która pielęgnuje go, karmi, czyta mu i spędza z nim każdą swoją chwilę.

Stan zdrowia małymi kroczkami poprawia się, jednak potrzebny jest czas i dobra rehabilitacja w zakładzie lub klinice rehabilitacji neurologicznej.

Ze środków finansowych jakie uda się zebrać podczas pikniku zostaną pokryte koszty Jego leczenia i rehabilitacji. Gościem specjalnym imprezy będzie st. sierż. Artur Pelo, żołnierz 7 Brygady Obrony Wybrzeża, znany biegacz, laureat wojskowego wyróżnienia Buzdygana.

Zapraszamy gorąco do udziału w biegu! Nie tylko aktywnie spędzicie czas, ale również zrobicie coś dobrego.

Zapisy potrwają do 25 maja na stronie: https://zapisy.domtel-sport.pl/zielona-dycha-v7365…

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 698563221.