Dzień Pracownika Socjalnego

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, przypadającego w dniu 21 listopada, składamy wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach oraz osobom pracującym
w szeroko rozumianym sektorze społecznym, serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za wysiłek i trud pracy wnoszonej w pomoc osobom potrzebującym.
Pomoc, jaką niesiecie drugiemu człowiekowi jest ciężką pracą, charakteryzuje się codziennym stawaniem wobec ludzkiego bólu, bezsilności, krzywdy i bezradności, wymaga podejmowania bardzo trudnych decyzji, które nierzadko mają zasadniczy wpływ na jakość życia całych rodzin. Życzymy każdemu zadowolenia i satysfakcji z pracy, której wykonanie wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, ale również zrozumienia dla ludzkiej słabości oraz głębokiego przekonania, że człowiek w obliczu problemów i cierpienia nie może pozostać sam. Praca socjalna to wielkie i odpowiedzialne zadanie, które zawsze powinno budzić szacunek i wdzięczność całej społeczności lokalnej.
W imieniu mieszkańców naszej gminy życzymy wszystkim pracownikom wiele osobistej i zawodowej satysfakcji, realizacji wszelkich zamierzeń, a także wiele sił w służbie na rzecz najbardziej potrzebujących.
    Magdalena Majewska – Burmistrz Kępic                                                                              Marek Busłowicz – Przewodniczący Rady Miejskiej w Kępicach