Galeria otwiera swoje drzwi

Już w poniedziałek, 23 listopada zostanie otwarta galeria Art Cafe w Kępicach. Nie zabraknie wielu atrakcji, a także upominków dla mieszkańców.

Przy ulicy Niepodległości w pasażu usługowo – handlowym powstała galeria artystyczna. To będzie miejsce, które połączy sztukę, punkt biblioteczny oraz kawiarenkę. – Galerię otworzymy w najbliższy poniedziałek, 23 listopada, która będzie czynna w godz. 9-17 – informuje Justyna Sola – Stańczyk z Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Ze względu na pandemię nie możemy zorganizować oficjalnego otwarcia, ale zapraszamy już pojedyncze osoby do odwiedzin – dodaje.

W galerii mieszkańcy będą mogli nie tylko obejrzeć, ale także nabyć prace lokalnych artystów. Będą to zarówno obrazy, ale także różnego rodzaju rękodzieło. W kawiarence będzie można także nabyć gorące napoje, a docelowo także przekąski. – Wykonamy także specjalną stronę internetową, za pomocą której będzie można nabywać prezentowane w galerii prace – wyjaśnia Sola – Stańczyk. W galerii przewidziano także zorganizowanie punktu bibliotecznego. Dzięki temu będzie można tu zamawiać i oddawać książki, skorzystać z usług ksero czy drukowania. – W świątecznym okresie zaproponujemy naszym mieszkańcom ofertę profesjonalnego pakowania prezentów, możliwość zamówienia świątecznych stroików czy kartek świątecznych – mówi Marta Borodziuk, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Kępice. Dodatkowo od najbliższego poniedziałku mieszkańcy Kępic w nowo otwartej galerii otrzymają nieodpłatnie ścienne kalendarze gminne na 2021 rok. W kolejnych dniach będą one także kolportowane w pozostałych sołectwach za pośrednictwem pracowników świetlic, sołtysów i radnych o czym będziemy na bieżąco informowali na naszych stronach. Najbliższe terminy kolportażu: Obłęże (24 listopada w godz. 15-18 w świetlicy), Osieki (25 listopada w godz. 15-18 w świetlicy), Barcino (25 listopada w godz.12-18 w świetlicy), Osowo (30 listopada u pani Heleny Lemankiewicz).  Zapraszamy!