Kępicka spartakiada

Na krwiodawców zawsze można liczyć. Tym razem zaprezentowali sportowe umiejętności.

Rejonowa Spartakiada Klubów Honorowych Dawców Krwi ma już sporą historię. – Cieszę się, że kolejny raz mogliśmy się spotkać w rodzinnej atmosferze i zadbać o zdrowie. Nasi krwiodawcy już od lat pokazują, że liczy się dla nich zarówno działalność społeczna, ale także sportowa – mówi Jerzy Flegel, prezes kępickiego klubu HDK.
W tegorocznej spartakiadzie zawodnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach, m.in. w rzucie lotką, piłką lekarską, czy w biegu slalomem. – Najważniejsza jest wspólna integracja. To forma docenienia naszych krwiodawców za ich oddaną działalność charytatywną. Takie spotkania mają rodzinną formułę, dzięki której budujemy ze sobą życzliwe i trwałe relacje – opowiada prezes Flegel. Spartakiada odbyła się pod patronatem Starosty Słupskiego Pawła Lisowskiego. Klub HDK w Kępicach zadbał o poczęstunek i upominki dla sportowców i ich rodzin. – Dziękuję za wsparcie organizacyjne Gminie Kępice, Nadleśnictwu Warcino oraz centrum krwiodawstwa ze Słupska – mówi Jerzy Flegel.

Po podsumowaniu punktacji na podium drużyny stanęły według kolejności: I miejsce Kępice  (Przemysław Chęsiak, Dominik Chęsiak, Andrzej Lemankiewicz i Mateusz Roda, II miejsce Wojskowy Klub HDK przy Centralnym Poligonie Sił Powietrznych w Ustce, III miejsce Kępice (Waldemar Kucharski, Tomasz Sobczyk, Rafał Stelmach, Przemysław Goplarek).

Fot. Julia Ziemianowicz