Kępickie menu

Trwająca pandemia wymusiła zamknięcie m.in. usług gastronomicznych dla klientów, które teraz świadczone są wyłącznie na wynos. Sprawdzamy jak ta sytuacja zmieniła nasz lokalny rynek i czy na zbliżające się święta nasi restauratorzy przygotowali specjalne menu…

Obecna sytuacja jest dla nas bardzo trudna – zgodnie przyznają kępiccy gastronomicy. Konieczność zamknięcia drzwi lokali przed klientami i możliwość świadczenia usług wyłącznie na wynos, spowodowało istotny spadek obrotów. – Oprócz stałych klientów, którzy mają wykupiony abonament, sprzedajemy niewiele posiłków osobom indywidualnym – przyznaje Lucyna Król, która prowadzi w Kępicach jadłodajnię oraz punkt z kebabem. – Jeżeli sytuacja się nie zmieni, wkrótce będzie naprawdę ciężko przetrwać – dodaje ze smutkiem. Wpływ na spadek zainteresowania lokalną branżą gastronomiczną ma także fakt, że więcej osób zostaje na co dzień w domach. – Myślę, że ludzie teraz spędzają więcej czasu w domach, a to powoduje, że mają także czas na gotowanie. Coraz częściej docierają do nas takie sygnały – mówi z kolei Joanna Kołodziej z kępickiej restauracji „Diana”.

Jak wynika z dotychczasowych informacji rządowych, aktualne obostrzenia mają potrwać przynajmniej do 29 listopada. Co będzie później, jeszcze nie wiadomo. Kiedy podobne obostrzenia obowiązywały w okresie Świąt Wielkanocnych, zachęcaliśmy naszych mieszkańców do zamawiania u naszych gastronomików potraw świątecznych, aby choć w ten sposób wspomóc ich działalność. Czy teraz restauratorzy przygotowali ofertę bożonarodzeniową?

Już przygotowaliśmy i opublikowaliśmy w mediach społecznościowych świąteczno – wigilijne menu – mówi Amadeusz Maciaszek ze Spółdzielni Socjalnej „Teraz My”, która prowadzi m.in. stołówkę w kępickiej szkole. – Na ten okres przygotowaliśmy szeroką ofertę potraw. Proponujemy m.in. zupy, pierogi, krokiety, bigos, sałatki, ryby i mięsa. Możemy także przygotować inne potrawy według indywidualnego zamówienia – zapewnia Amadeusz Maciaszek. Zamówienia można składać do 18 grudnia pod numerem telefonu 531 448 237. Ponadto w stołówce funkcjonującej w dni powszednie, cały czas mieszkańcy mogą zamawiać obiady w bardzo przystępnych cenach. Spółdzielnia „Teraz My” świadczy także usługę dowozu potraw, więc jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla klientów.

Zamówienia na potrawy świąteczne już można do nas składać pod nr 881 481 043 – potwierdza Lucyna Król z „Królewskiego Jadła”. – Proponujemy tradycyjne potrawy świąteczne – pierogi, krokiety, dania mięsne, śledzie, ryby, sałatki. Dostosujemy się także do indywidualnych wymagań klientów, jesteśmy otwarci na współpracę – dodaje właścicielka. Ponadto w jadłodajni zlokalizowanej w tzw. kępickim pawilonie każdego dnia można zakupić obiad. – Codziennie oprócz stałego menu, proponujemy dania dnia w  przystępnych cenach, można nawet wybrać mniejszą lub za niewielką dopłatą większą porcję – przypomina Lucyna Król. Mały obiad można skonsumować już za 9 złotych, ten większy za 13 zł. Ponadto przy ul. Kościuszki właścicielka prowadzi także punkt z kebabem. Czynny jest w godz. 12-20, a zamówienia można składać pod nr tel. 577 664 017 – w tym przypadku właścicielka zapewnia dowóz do klienta. Szczegółowe menu opublikowane jest w mediach społecznościowych.

O świątecznej ofercie mówi także właścicielka restauracji „Diana”. – Oferujemy klientom pierogi z różnym nadzieniem, sałatki, barszcz i inne typowe, świąteczne potrawy. Już przyjmujemy zamówienia, zachęcamy także do ustalania indywidualnego menu, wykonania którego również się podejmiemy – mówi Joanna Kołodziej. Na co dzień w restauracji obowiązuje szerokie menu, są także przygotowywane dania dnia. W tym lokalu zamówimy z dowozem nie tylko dania obiadowe, ale także pizzę czy kebab. – Zachęcam Państwa do kontaktu z nami pod numerem 500 218 116 – zaprasza Joanna Kołodziej.

Przy ulicy Sikorskiego 18 w Kępicach działa także Rollo Bar, w którym możemy zamówić m.in. kebaby, zapiekanki, hamburgery czy hot – dogi. Ze szczegółową ofertą tego lokalu można także zapoznać się w mediach społecznościowych. Lokal zapewnia dowóz na telefon – kontakt 574 460 457.

Jak widać oferta naszych przedsiębiorców jest bardzo szeroka i dostosowana do wielu gustów i potrzeb. Zachęcamy naszych mieszkańców do korzystania z usług lokalnej gastronomii.