Mają wielkie serca

Uwielbiają działać na rzecz swojego środowiska. Jak sami mówią, nie potrafią usiedzieć na miejscu. Angażują się w realizację wielu projektów. Jedni udzielają się charytatywnie, inni artystycznie, jeszcze inni działają w lokalnych stowarzyszeniach. Łączy ich jedno – wspólna pasja do działania!

Już  po raz drugi w naszej gminie odbył się konkurs „Srebrne Serce” w ramach projektu „Srebrna Sieć”. Konkurs miał na celu wyłonić aktywnych seniorów powyżej 60 roku życia, którzy chętnie angażują się w działania na rzecz gminy, społeczeństwa i miejsca zamieszkania. – Celem konkursu było zwiększenie aktywności seniorów oraz docenienie pracy osób wyróżniających się swoją postawą i zaangażowaniem społecznym – wyjaśnia Marzena Grabowska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach. W tym roku zgłoszonych zostało 11 kandydatów z całej gminy. We wrześniu komisja powołana przez Burmistrza Kępic zapoznała się z dokumentami i prezentacją kandydatów. – Komisja nie miała łatwego zadania. Wśród kandydatów zgłoszonych w tym roku były fantastyczne osobowości, bardzo zaangażowane w życie naszej gminy – przyznaje Stanisław Grześkowiak, przewodniczący Rady Seniorów Gminy Kępice. – Po burzliwej, ale owocnej dyskusji wyłoniliśmy zwycięzców oraz przyznaliśmy wyróżnienia – dodaje przewodniczący Grześkowiak. W tym roku zwycięzcą plebiscytu został  Pan Aleksander Dziwik, drugie miejsce zajęła Pani Emilia Konicer, a trzecie Pan Helmut Nehring. Natomiast pozostali kandydaci otrzymali wyróżnienia. W tym zacnym gronie znalazły się Panie -Janina Janowicz, Maria Kruszczyńska, Maria Ławrenowicz, Halina Makar, Zofia Vogiel. Natomiast wśród Panów wyróżnienia otrzymali:  Eugeniusz Deszczyków, Jerzy Flegel i Marian Sołtysik. Pod koniec listopada samorządowcy wręczyli laureatom wyróżnienia. – Ze względu na pandemię nie mogliśmy zorganizować uroczystości, podczas której moglibyśmy wręczyć nagrody – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. – Z każdym z nagrodzonych spotkaliśmy się na chwilę osobiście dziękując za codzienne zaangażowanie i gratulując tak pięknego wyróżnienia – dodaje Burmistrz Majewska.  Laureaci nie kryli zaskoczenia, a momentami nawet wzruszenia.

Projekt pn. ,,Srebrna Sieć”, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.