Nowe połączenie kolejowe

Już od dzisiaj, 15 października zacznie kursować nowy skład. Mają skorzystać także mieszkańcy Gminy Kępice. Czy zmiany są wystarczające?

Jak informuje Urząd Marszałkowski w Gdańsku, nowy skład wyjedzie na tory dzisiaj (15 października). – Wsłuchujemy się w głos lokalnych społeczności. Dlatego podjęliśmy decyzję o uruchomieniu dodatkowego pociągu – mówi portalowi Pomorskie.eu Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

Szynobus do tej pory nocujący w Miastku, wykona jeszcze jeden kurs. I tak, z Miastka do Słupska odjedzie o godz. 21.27, a w drogę powrotną wyruszy o 22.35. Przejazd zajmie 58 minut.

–  Taki późnowieczorny pociąg to nie tylko możliwość powrotu z pracy do domu koleją, ale także szansa na skorzystanie z oferty kulturalnej słupskiego teatru czy kina – podkreśla wicemarszałek Bonna. Pociąg będzie kursować codziennie.

Wydaje się, że to będzie dobre połączenie dla osób kończących drugą zmianę, bądź powracających z wydarzeń kulturalnych w regionieocenia Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. Niestety, dla wielu mieszkańców tak skonstruowana siatka połączeń jest nadal niewystarczająca. – Wiele osób ma problem z dostaniem się do Słupska, lub z powrotem  w godzinach południowych, lub wczesnopopołudniowych. Wciąż docierają do nas głosy, że obecny rozkład nie do końca odzwierciedla oczekiwania osób uczących się i pracujących. Mam nadzieję, że dzięki wielu rozmowom, uda nam się wypracować konsensus – dodaje Burmistrz Majewska.

Mieszkańcy Kępic w swoich opiniach podkreślają, że chcieliby korzystać z komunikacji kolejowej częściej, stąd potrzeba zwiększenia liczby połączeń. – Ważne, aby były one dostosowane do autentycznych potrzeb pasażerów. Często zdarza się, że musimy czekać na powrót z pracy czy ze szkoły, bardzo dużo czasu. Wystarczyłoby urealnić godziny wyjazdów do oczekiwań mieszkańców i zwiększyć siatkę połączeń w ciągu dnia – podpowiadają kępiccy pasażerowie.