Ochotnicy u zawodowców

Druhowie z Gminy Kępice odwiedzili strażaków ze Słupska. To efekt realizacji projektu.

„Nigdy nie zagaśnie” to tytuł projektu, który realizowany jest w naszej gminie od kilku tygodni. –Celem tego projektu jest aktywizacja i integracja strażaków seniorów z całej Gminy Kępice oraz upamiętnienie ich działalności na rzecz społeczności lokalnej – przypomina Krzysztof Rosiak, prezes OSP Biesowice. W ostatnim czasie zorganizowano m.in. piknik z okazji Dnia Strażaka, spotkania międzypokoleniowe, podczas których ochotnicy seniorzy opowiadają o historii i tradycjach strażackich młodzieży.

Tym razem w ramach kolejnego działania projektowego, seniorzy mieli okazję odwiedzić siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Słupsku. – Cieszę się, że możemy zaprezentować aktualne wyposażenie jednostki i opowiedzieć o funkcjonowaniu pożarnictwa w dzisiejszych czasach. To cenne, że w Gminie Kępice pamięta się o zasłużonych seniorach i korzysta z ich doświadczenia – mówił Krzysztof Trocki, Komendant Miejski PSP w Słupsku.

Dzięki uprzejmości słupskich strażaków, kępiccy druhowie obejrzeli wyposażenie jednostki, środki ochrony osobistej oraz zapoznali się z nowoczesnymi systemami powiadamiania w stanowisku kierowania. Na zakończenie wizyty uczestnicy wyjazdu edukacyjnego, złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą  strażaków, którzy zginęli tragicznie podczas służby.

Naszych ochotników z dużą serdecznością przyjął także Paweł Lisowski, Starosta Słupski. – Bardzo cenię wszystkich ochotników, którzy z wielkim zaangażowaniem dbają o bezpieczeństwo w naszym powiecie. Jesteśmy z Was dumni. Cieszy mnie każda okazja, kiedy możemy się spotkać – podkreślał Starosta Lisowski. Na zakończenie spotkania druhowie otrzymali pamiątkowe upominki.

Wyjazd edukacyjny odbył się dzięki wsparciu grantu aktywizacyjnego z Narodowego Instytutu Wolności ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030.

Fot. OSP Biesowice