Odwiedziny niemieckich przyjaciół

W ostatnich dniach naszą gminę odwiedzili niemieccy przyjaciele. Były wspomnienia oraz zwiedzanie nowych inwestycji.

Z niemieckim Bomlitz nasza gmina współpracuje już blisko 20 lat. W maju 2002 roku została podpisana umowa o partnerstwie, której jednym z założeń było wspieranie kontaktów pomiędzy mieszkańcami, stowarzyszeniami i instytucjami. Od tamtej pory kontakty stale się zacieśniały, były organizowane liczne wyjazdy oraz wymiana doświadczeń. Tym razem do Gminy Kępice przyjechali emerytowani strażacy. – Nasi goście chcieli obejrzeć nasze remizy, sprzęt strażacki, ale także odwiedzić prowadzone inwestycje. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii – mówi Krzysztof Rosiak, prezes biesowickiego OSP, który przyjmował niemiecką delegację. Nasi goście byli pod wrażeniem, jaką metamorfozę przechodzi nasza gmina w ostatnich latach. Niemiecka delegacja miała okazję zwiedzić remizy w Biesowicach, Kępicach oraz Korzybiu oraz zapoznać się z nowymi strażakami. – Nasi przyjaciele bardzo się cieszyli, że kultura strażacka w naszej gminie tak pięknie się rozwija i kolejne pokolenia mieszkańców ją kontynuują – relacjonuje prezes Rosiak. Nie zabrakło także wizyty w nowej filii bibliotecznej w Osowie, inwestycjach prowadzonych przy ulicy Niepodległości w Kępicach, czy galerii ArtCafe. Co ciekawe, odbyło się także spotkanie ze sportowcami. – Delegacja podkreśliła, że niemieckiej stronie zależy na zacieśnieniu współpracy ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi. Liczą na nawiązanie aktywnej współpracy w tym zakresie – mówi Norbert Becker z OSP Biesowice. Duże wrażenie zrobił także Ośrodek Wypoczynkowy „Sobótka” i jego nowe atrakcje w postaci choćby sauny, czy wyremontowanych, kolejnych domków. – Cieszymy się, że goście tak chętnie nas odwiedzają, a tym samym wspólnie utrwalamy  kontakty. To ważne, że zadeklarowano chęć współpracy z kolejnymi grupami społecznymi – ocenia Burmistrz Magdalena Majewska.