Piknik z sercem

Życzliwa atmosfera, integracja i wymiana doświadczeń. 10 września odbył się w naszej gminie piknik senioralny.

W miniony piątek na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Sobótka” odbył się drugi piknik senioralny zorganizowany w ramach projektu „Srebrna Sieć II”. Jego organizatorem był Ośrodek Pomocy Społecznej w Kępicach, Gmina Kępice oraz Stowarzyszenie „My dla Was” – partner w projekcie.

Witamy uczestników projektu w naszej gminie. Cieszymy się, że możemy Państwa gościć. Ten projekt jest niezwykle cenny dla mieszkańców całego powiatu i sprawia, że wzajemnie się integrujemy – mówiła podczas otwarcia Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. Celem pikniku była aktywizacja seniorów, wolontariatu senioralnego, promocja zdrowego stylu życia, profilaktyki zdrowotnej oraz integracja seniorów i wymiana dobrych praktyk. W pikniku wzięli udział członkowie Klubów Seniora z gmin partnerskich z Kobylnicy, Słupska, Ustki, Potęgowa, Dębnicy Kaszubskiej, Smołdzina, Główczyc oraz z gminy Kępice. – Nasze wspólne spotkania w ramach realizowanego projektu przynoszą mieszkańcom wiele wymiernych korzyści. Jestem dumny, że tak wielu seniorów z Powiatu Słupskiego bierze aktywny udział w życiu społecznym i kulturalnym – podkreślał Paweł Lisowski, Starosta Słupski.

Niespodzianką dla uczestników był krótki koncert muzyki myśliwskiej, wykonanej przez zespół sygnalistów z Technikum Leśnego w Warcinie. W trakcie całego dnia, nie zabrakło także występów artystycznych przygotowanych przez uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Przytocku.

Podczas pikniku nastąpiło  uroczyste wręczenie nagród w ramach konkursu Srebrne Serce zorganizowanego przez naszą Radę Seniorów we współpracy z Gminą Kępice, Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kępicach oraz Środowiskowym Domem Samopomocy w Kępicach.  Nagrody wręczali samorządowcy Burmistrz Magdalena Majewska, Starosta Paweł Lisowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Busłowicz oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Warcino  Sławomir Piątkowski.  Komisja przyznała nagrody następującym osobom:

– I miejsce zajął Pan Stanisław Grześkowiak,

– II miejsce zajął  Pan Henryk Palewski

– III miejsce zajął Pan Krzysztof Rosiak

Wyróżnienia otrzymali: Dorota Wiśniewska, Maria Zegadło, Maria Skierka i Marek Waszak.

Upominki za udział w konkursie wręczono także Antoninie Jędrzejowskej-Baj, Wandzie Lewińskiej, Helenie Makar, Halinie Turzyńskiej i Markowi Lipskiemu.

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez lokalne firmy: Kegar sp. z o.o., Alicję i Krzysztofa Maciąg, PGK Kępice, Emilię Stelmach oraz Nadleśnictwo Warcino.

Organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek. Goście mogli posmakować domowych ciast, chleba ze smalcem, smacznych zup oraz grillowanych przysmaków.

Dzięki muzycznej oprawie zapewnionej przez Krzysztofa Szczepańskiego, nasi goście biesiadowali i tańczyli w niezwykle radosnej atmosferze. Jak ocenili uczestnicy pikniku, zaproponowane atrakcje idealnie wpisały się w klimat pikniku – podsumowuje Marzena Grabowska z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach.

Łącznie gościliśmy w naszym ośrodku aż 200 uczestników z zaprzyjaźnionych gmin naszego powiatu.

Piknik został zorganizowany w ramach projektu „Srebrna Sieć II” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Pełna galeria zdjęć dostępna jest na naszym profilu Fb w odrębnym albumie.