Pobiegną po raz 27

Już w pierwszej połowie lipca odbędzie się kolejna edycja Biegu im. Elżbiety Garduły. Trwają zapisy.

Osoby szukające sportowych wrażeń będą mogły zmierzyć się w Biegu im. Elżbiety Garduły, który każdego roku organizowany jest w Korzybiu. Ze względu na pandemię w 2020 roku bieg się nie odbył. W tym roku, już XXVII edycję zaplanowano w dniu 11 lipca.

Na starcie staje zwykle ponad dwieście osób. Z roku na rok bieg wzbudza coraz większe zainteresowanie. Uczestnicy mają do pokonania dystans 10.500 metrów – cztery pętle wokół jeziora – przypomina Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. Niewątpliwą atrakcją biegu jest z pewnością sceneria, w jakiej się odbywa. Jego trasa bowiem biegnie przez las, wokół jeziora.

Bieg ma już długą historię. Jego pierwsza edycja odbyła się w 1994 r. Trasa biegu wiedzie wokół jeziora Korzybskiego, liczy 10,5 km – cztery pętle (4×2,625 km). Inicjatorem organizacji biegu jest Zenon Słomski, maratończyk z Korzybia, ambasador gminy Kępice.

Patronką biegu jest Elżbieta Garduła, nieżyjąca już pracownica PKP, która organizowała biegi kolejarza dla regionu słupskiego. W tym roku bieg odbędzie się w niedzielę, 11 lipca. Start i meta biegu będzie zlokalizowana na plaży przy jeziorze Korzybskim. Zawodnicy biegu głównego zostaną wystartowani o godz. 11. Zgłoszenia uczestników XXVII Biegu im. Elżbiety Garduły przyjmowane są przy użyciu formularza internetowego znajdującego się na stronie internetowej www.biegnijmy.pl i będą przyjmowane do godz. 23:59 dnia 30.06.2021 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w biegu. Z pewnością będzie to doskonała okazja do spędzenia wolnego czasu w wyjątkowym miejscu i wśród wspaniałych ludzizaprasza Marta Borodziuk z Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Wszystkie szczegóły dotyczące biegu, zapisy oraz regulamin dostępne są pod linkiem: https://biegnijmy.pl/xxvii-bieg-elzbiety-garduly-korzybie-2021?fbclid=IwAR3mGIh8v8uCzw9YWD4Bzzn-d66ScaKp_uX8ebx9anewBlmLv4sb9-Ihl-8

Fot. archiwum