Razem tworzymy wyszukiwarkę

W pierwszym tygodniu lutego zachęcaliśmy naszych mieszkańców do wzięcia udziału we wspólnym tworzeniu internetowej wyszukiwarki odpadów. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!

Wkrótce to nowe i pomocne narzędzie zostanie uruchomione i będzie służyło wszystkim mieszkańcom. Dzięki wyszukiwarce szybko i sprawnie sprawdzimy jak sklasyfikować konkretny odpad i gdzie powinniśmy go wyrzucić. Wszystkie  sugestie również uwzględnimy w tworzonej wyszukiwarce. Obiecaliśmy, że przygotujemy upominki dla czterech osób, które pod postem na naszej stronie w mediach społecznościowych wymienią problematyczne odpady. W zestawach znajdują się gadżety Gminy Kępice oraz naszego Partnera – Politechniki Gdańskiej. Otrzymują je – Agnieszka Nowakowska, Aneta Nesterowicz, Aniela Płótnicka i Monika Żyła. Upominki należy odebrać w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Kępicach do dnia 23 lutego.

Tymczasem podpowiadamy gdzie wyrzucić odpady, o których Czytelnicy pisali w komentarzach.

Styropian budowlany na PSZOK, styropian po opakowaniu sprzętu RTV, AGD itd. do worka żółtego – metale i tworzywa sztuczne, natomiast zanieczyszczone styropianowe opakowania po jedzeniu do odpadów niesegregowanych (zmieszanych).

Saszetkę po herbacie do zmieszanych, „fusy” do BIO, a samą papierową saszetkę do niesegregowanych (zmieszanych).

Pampersy i środki higieniczne do niesegregowanych (zmieszanych).

Obierki do BIO.

Karton po mleku do metali i tworzyw sztucznych, żarówka do PSZOK, blistry po lekach do niesegregowanych (zmieszanych).

Pojedyncze ubrania do niesegregowanych (zmieszanych), jeżeli większa ilość – to na PSZOK

Strzykawki na PSZOK, szklane butelki do szkła.

Karton po mleku do metali i tworzyw sztucznych.

Puszki po farbach i żarówki na PSZOK.

Plastikowe opakowania powinny być zgniecione, a butelki niezakręcone.

Opakowania po słodyczach, cukierkach do metali i tworzyw sztucznych.

Folia aluminiowa czysta do metali i tworzyw sztucznych, natomiast zabrudzona (np. po grillu) do niesegregowanych (zmieszanych), tapeta na PSZOK, smoczki do niesegregowanych (zmieszanych).

Płyty CD i opakowania po dezodorancie, piance do golenia oraz małe plastikowe zabawki do metali i tworzyw sztucznych, duże zabawki i opakowania po farbach na PSZOK.

Opakowania po przyprawach do metali i tworzyw sztucznych.

Szczoteczki do zębów do niesegregowanych (zmieszanych).

Opakowania po jajkach do papieru, zabrudzone do niesegregowanych (zmieszanych)

Do szkła wrzucamy szklane opakowania po art. spożywczych  czyli butelki, słoiki i szklane opakowania po kosmetykach. Potłuczony szklany talerz czy szyba do niesegregowanych (zmieszanych)

Antyperspirant do metali i tworzyw sztucznych, papierowe tłuste opakowania papierowe po pizzy, ręczniki papierowe czy chusteczki do niesegregowanych (zmieszanych).

Blistry do odpadów niesegregowanych (zmieszanych), szklane butelki po lekach do szkła.