„Srebrna Sieć” – ostatnie szkolenie

W ostatni piątek upływającego lata odbyło się ostatnie ze szkoleń zaplanowanych dla seniorów z naszej gminy będących uczestnikami projektu „Srebrna Sieć”. Korzystając z pięknej pogody, spotkanie zorganizowano na terenie ośrodka „Sobótka” w Obłężu. Tym razem tematem szkolenia była profilaktyka zdrowotna i rehabilitacja fizyczna. Omówiono rodzaje ćwiczeń jakie senior może wykonać sam w domu i jakie sprzęty domowe może do tego wykorzystać. Instruktorki podkreśliły szczególne znaczenie ruchu na świeżym powietrzu oraz ćwiczeń organizowanych przez fachowców poza domem w grupie. Seniorzy otrzymali również zestawy zadań i łamigłówek do domu, ponieważ bardzo ważne są również ćwiczenia mające na celu pobudzenie aktywności intelektualnej.
– Dziękujemy prowadzącym wszystkie szkolenia Agnieszce Małeckiej-Jagła i Bożenie Małeckiej za bardzo ciekawe i różnorodne zajęcia. Ponadto kierujemy także podziękowania do wszystkich osób, które w trakcie realizacji projektu aktywnie włączały się w pomoc organizacyjną naszych spotkań – mówi Marzena Grabowska z OPS Kępice.
Jak podkreślają nasi seniorzy cały projekt przyczynił się do poszerzenia wiedzy, a także do odnowienia dawnych znajomości, czy zawiązania nowych. Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych projektach.
(na zdjęciach uczestnicy projektu podczas spotkania)