Targi w Kępicach

To oferta dla tych, którzy szukają pracy lub chcą zmienić dotychczasowe zajęcie.

We wtorek (28 czerwca) mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą pracy w lokalnych firmach. – Wspólnie z kilkoma firmami postanowiliśmy wyjść z taką inicjatywą. Chcemy zaprezentować naszą ofertę i zachęcić do pracy na różnych stanowiskach. Poszukujemy osób w różnym wieku – mówi Marek Busłowicz z korzybskiego Grasu. Targi pracy odbędą się na Placu Osipowicza, gdzie przedstawiciele firm zorganizują swoje stanowiska. Chętni będą mogli dowiedzieć się o szczegółach oferty firm: Gras, Metal Works sp. z o.o., Poltarex i Pszczółka. Jak podkreślają lokalni przedsiębiorcy, zatrudnienie mogą otrzymać zarówno absolwenci szkół, jak również osoby w starszym wieku, nawet przedemerytalnym.

Na spotkanie z przedsiębiorcami warto zabrać swoje CV.  Dla mieszkańców będzie to okazja do bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm na temat warunków pracy, a opisane w przygotowanych dokumentach kompetencje zawodowe, mogą znacząco ułatwić przebieg całego procesu rekrutacyjnego.

Nasi pracownicy przygotują także specjalny namiot, w którym rodzice będą mogli zostawić dzieci na czas rozmowy z rekruterami. Animatorki dla najmłodszych poprowadzą angażujące gry i zabawy – mówi Marta Borodziuk, dyrektorka Biblioteki Miasta i Gminy Kępice.

Targi zaplanowano w godzinach 11 – 18.