W Warszawie o naszym rozwoju

Dofinansowanie na budowę kanalizacji, wodociągów, ale również dróg, punktów selektywnej zbiórki odpadów, obiektów sportowych, turystycznych i wielu innych były tematem Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Słupskiego, który wyjątkowo odbył się w Warszawie.

Dzięki zaproszeniu rzecznika rządu, ministra Piotra Müllera, posła ziemi słupskiej włodarze z terenu powiatu słupskiego spotkali się w Warszawie z Premierem Mateuszem Morawieckim, W spotkaniu uczestniczył również minister Waldemar Buda – Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, przedstawicielka Bank Gospodarstwa Krajowego Karolina Wydra, minister Rafał Weber, Bartłomiej  Orzeł – pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze”.

– Stoimy przed ogromną szansą uzyskania ogromnych pieniędzy na dalszy rozwój naszej Gminy w ramach Polskiego Ładu – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. – Pierwsze wnioski złożymy już do końca lipca, oczywiście muszą być zgodne z określonymi priorytetami. Mamy gotowe projekty między innymi na kanalizację Osowa, Łużek, rozbudowę wodociągu w Korzybiu, na te inwestycje możemy dostać nawet 95% dofinansowania.

Włodarze powiatu słupskiego mieli okazję do wysłuchania propozycji Rządu w ramach programu Polski Ład, ale również przekazania swoich uwag i najbardziej nurtujących problemów. – W naszym przypadku przy każdej możliwej okazji poruszałam problem remontów dróg wojewódzkich – mówi Magdalena Majewska. – Jednocześnie jeszcze raz chciałabym serdecznie podziękować ministrowi Piotrowi Müllerowi za zaproszenie, wierzę, że wiele pomysłów na rozwój naszej Gminy już wkrótce będzie realizowanych.