Wielka kąpiel w Korzybiu!

Mnóstwo miłośników morsowania, gorąca atmosfera a nawet urodzinowy tort! Tak było w niedzielę (23 stycznia) nad jeziorem Korzybskim.
Bardzo się cieszymy, że tak wiele osób skorzystało z naszego zaproszenia. Dziękujemy, że po raz kolejny jesteście z nami! – witała Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. W niedzielę (23 stycznia) odbyła się już po raz czternasty Wielka Kąpiel Morsów.
Do naszej gminy przybyli zarówno indywidualni miłośnicy tego sportu, ale także zrzeszeni w Klubach Morsów z całego regionu.
Wszystkim towarzyszył fantastyczny nastój, a wielu postanowiło urozmaicić kąpiel przebierając się w nietuzinkowe stroje. Rozgrzewkę poprowadzili pracownicy Biblioteki Miasta i Gminy Kępice oraz Kępickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Po kąpieli, na wszystkich czekały kolejne atrakcje. Starosta Słupski Paweł Lisowski częstował gorącą zupą, były kiełbaski z ogniska i przysmaki serwowane przez lokalne gospodynie.
Nie zabrakło także wielkiego tortu, którym częstował zacny Jubilat, Ambasador Gminy Kępice i współorganizator imprezy – niezastąpiony Zenon Słomski.