Witamy nowych Mieszkańców!

 74 nowonarodzonych dzieci zameldowano w Gminie Kępice w 2020 roku. To już tradycja, że władze samorządowe witają nowych mieszkańców upominkami.

Wśród nowonarodzonych dzieci zameldowanych w Gminie Kępice w ubiegłym roku jest 30 dziewczynek i 44 chłopców. Każdy maluch otrzymuje w prezencie pamiątkowy list powitalny od Burmistrza Kępic oraz body z nadrukiem gminnych emblematów.

Symboliczne powitanie najmłodszych  to już nasza swoista tradycja – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. – Cieszymy się z każdego nowego mieszkańca, a tymi symbolicznymi pamiątkami chcemy powitać najmłodszych w naszym gronie życząc szczęśliwego i spełnionego życia – dodaje pani Burmistrz. Samorządowcy w swoim liście powitalnym zwracają się bezpośrednio do Adresata. To w założeniu ma być pierwszy list, który otrzyma na swojej życiowej drodze i pozostanie pamiątką na całe życie.

Pakiety powitalne dla naszych milusińskich wysyłane są kilka razy w roku. W 2020 roku wysyłano je rzadziej ze względu na pandemię, ale z pewnością upominki wkrótce dotrą do wszystkich nowonarodzonych mieszkańców Gminy Kępice. Jak podkreślają rodzice  upominek w postaci body jest bardzo trafiony. – Ten element dziecięcej garderoby zapewnia bezpieczeństwo i komfort maluchom. Tym bardziej miły to upominek, kiedy umieszczone na nim „kępickie serce” identyfikuje malca z naszą gminą – mówi jedna z mam.