Wkrótce rozpocznie się rejestracja na szczepienia

Od 15 stycznia ma ruszyć proces rejestracji szczepień przeciwko COVID-19 dla kolejnych grup. Na terenie Gminy Kępice punkt szczepień zostanie utworzony przy ul. Wolności 23a – Reha-Aktiv Luiza Weinmeister w Kępicach.

Zgodnie z założeniami Narodowego Programu Szczepień, szczepionka będzie bezpłatna i dostępna w punktach realizujących szczepienia. Szczepienia podzielone są na etapy. Jeśli znajdziemy się  w danym etapie szczepień i posiadamy numer PESEL – automatycznie zostanie wystawione e-skierowanie, które będzie ważne 60 dni. Jeżeli nie posiadamy numeru PESEL, lub nie mogliśmy poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego skierowania, kolejne wystawi indywidualnie lekarz.

Zapisać się na szczepienie można za pośrednictwem infolinii 989 (rejestracja od 15 stycznia), także online przez Internetowe Konto Pacjenta. Zarejestrować można się także za pośrednictwem placówki, w której wystawiono e-skierowanie (jeśli np. wystawił  je bezpośrednio lekarz w przychodni) lub osobiście w punkcie szczepień.

– Od 15 stycznia będziemy mogli rejestrować się na szczepienie za pośrednictwem wszystkich wyżej wymienionych systemów. Będzie także możliwość, aby zgłaszać się bezpośrednio do naszego punktu – mówi Luiza Weinmeister z kępickiego punktu szczepień. – Na tym etapie będzie odbywać się rejestracja, co nie oznacza od razu rozpoczęcia szczepień. Te rozpoczniemy, gdy po utworzeniu list rejestracyjnych otrzymamy dawki szczepionek. Bardzo proszę, na bieżąco śledzić informacje na stronach internetowych ministerstwa oraz w mediach – tłumaczy Luiza Weinmeister.

Wszystkie najważniejsze informacje dotyczące szczepień, terminów oraz kolejności publikowane są na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie