Wnioski o zakup węgla – szczegóły

Od środy, 23 listopada br., w pokoju nr 1 Ośrodka Pomocy Społecznej w Kępicach można składać wnioski o zakup węgla po preferencyjnych cenach – do pobrania: Wniosek o zakup węgla.

Z tej możliwości mogą skorzystać osoby, którym przyznano dodatek węglowy. Gospodarstwo domowe będzie mogło nabyć łącznie 3 tony węgla, z czego 1,5 tony w tym roku, a kolejne w 2023 roku ( trzeba będzie złożyć nowy wniosek). Na miejscu wniosek będzie weryfikowany pod kątem spełnienia warunków ustawowych. Po pozytywnej weryfikacji osoba uda się do pracownika UM w Kępicach w celu otrzymania faktury.

Po dwóch dniach roboczych od dokonania wpłaty, będzie można odebrać zakupiony węgiel na składzie znajdującym się w Kobylnicy przy ulicy Świerkowej 4. Niezbędnym jest w dniu odbioru węgla, aby osoba odbierająca posiadała przy sobie fakturę i potwierdzenie jej opłacenia – te dwa  dokumenty upoważniają do odbioru surowca.

Ważne: osoba zakupująca węgiel, jego transport z punktu składowania do miejsca zamieszkania organizuje  we własnym zakresie i ponosi jego koszty.