Wsparcie na poznawanie Polski

Szkoły z naszej gminy, skorzystały ze środków na uatrakcyjnienie edukacji. Dzięki temu, dzieci poznały nowe miejsca.

„Poznaj Polskę” to program realizowany przez Ministra Edukacji i Nauki, który ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Gmina Kępice otrzymała z tego projektu w roku 2021 wsparcie finansowe w kwocie ponad 26 tysięcy złotych. – Kwota ta, stanowi 80 procent całkowitego zadania. Dotychczas z programu skorzystały szkoły z Kępic, Korzybia i Barcina – mówi Andrzej Wieliczko, kierownik Biura Obsługi Szkół w Urzędzie Miejskim. – Z pewnością nasze szkoły będą składały kolejne wnioski w przyszłym roku – dodaje.

Z wycieczek skorzystali uczniowie klas IV-VIII. Dzieci z Zespołu Szkół w Kępicach, dzięki trzydniowej wycieczce poznały Warszawę i jej niełatwą historię. Uczniowie z Korzybia skorzystali z dwudniowej wycieczki do Torunia, a dzieci z Barcina zwiedziły Gdynię.

Podczas wycieczki do Warszawy, zwiedziliśmy mnóstwo miejsc. To m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stare Miasto, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – wymieniają uczniowie z kępickiej szkoły. – Ta wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci– dodają.