Zaczynamy realizację ważnych inwestycji

W ostatnich dniach kępiccy samorządowcy podpisali istotne umowy. Niebawem ruszą prace, które odmienią wizerunek naszego centrum.

Rozpoczynamy realizację ważnych inwestycji, które otrzymały finansowe wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W lutym Burmistrz Magdalena Majewska i Skarbnik Gminy Grzegorz Ożóg podpisali stosowne umowy. Pierwsza z nich dotyczy termomodernizacji i remontu dwóch budynków wielorodzinnych zlokalizowanych przy ulicy Niepodległości 1 i 3.  W ramach tej inwestycji przewidziano między innymi termomodernizację ścian zewnętrznych w obu budynkach, rozbiórkę istniejących schodów i budowę nowych, remont dachu, wymianę kominów, zastąpieniu drewnianej stolarki okiennej na okna PCV, a także wykonaniu wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania oraz instalacji centralnej wody użytkowej. Po przeprowadzonej procedurze przetargowej wyłoniono Wykonawcę, który zaoferował najkorzystniejszą ofertę. Termomodernizacja i remont obu budynków będzie kosztować 950 tysięcy złotych.

Kolejna podpisana umowa dotyczy budowy dwóch budynków gospodarczych z częścią usługową przy ul. Niepodległości. Zaprojektowane budynki składają się z części usługowej wraz z pomieszczeniem socjalnym, a każdy z nich z 17 komórek lokatorskich.  Za realizację obu budynków Wykonawca otrzyma wynagrodzenie w wysokości niemal 1  mln 480 tysięcy złotych. – Te inwestycje nie tylko znacząco odmienią wizerunek centrum Kępic, ale przede wszystkim zwiększą komfort naszych mieszkańców – mówi Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. Co istotne na ich realizację Gmina Kępice otrzymała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Każda złotówka na rozwój naszego regionu jest bardzo ważna. Inwestycje realizowane dzięki tym środkom są bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców. Cieszę się, że dzięki nim Gmina Kępice tak prężnie się rozwija – mówi minister Piotr Müller. Obie inwestycje zostaną zrealizowane jeszcze w tym roku. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. – Wkrótce ogłosimy przetarg na budowę Centrum Opiekuńczo – Mieszkalnego, także realizowanego ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To dla naszej gminy bardzo ważne inwestycje – dodaje Burmistrz Majewska.